• Projekty 2013/2014

• Doprava na dopravnom ihrisku BELIANČEK

Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis - Región v pohybe 2013

Náš úspešný projekt Doprava na dopravnom ihrisku Belianček umožnil žiakom preniesť teoretické vedomosti získané vo výchovno-vzdelávacom procese do praxe. Vďaka grantu, ktorým sme získali 2 000 €, sme zakúpili ďalšie bicykle, stojany na bicykle, rozprávkové knižky o dopravných značkách a cyklo-lekárničky. Počas projektu žiaci monitorovali miestnu komunikáciu (dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi),  osvojili si pravidlá správnej jazdy na bicykli a získali preukaz cyklistu, na hodinách informatiky vytvorili krátke video reklamy o doprave a dopravných značkách, žiaci zdravotníckeho krúžku predviedli ukážky predlekárskej prvej pomoci pri dopravnej nehode. Veríme, že aj vďaka týmto aktivitám a pobytu na dopravnom ihrisku žiaci pochopia funkcie dopravy ako riadeného systému vymedzeného všeobecne záväznými predpismi a osvoja si zásady bezpečného správania sa v cestnej premávke.

Vypracovanie a realizácia projektu - Mgr. Irena Kolčáková

Poďte deti z ulice k nám

Nadácia COOP JEDNOTA

Aktivity zorganizované v rámci nášho projektu podporia naše mladé športové talenty, ktoré dosahujú vo svojej vekovej kategórii výborné výkony a majú ambíciu porovnať si svoje sily s rovesníkmi na obvodových, okresných i celoslovenských súťažiach. Ďalšie aktivity projektu dajú priestor na rozvoj a podporu umeleckej tvorivosti: vzbudia záujem o hudbu, tanec, divadlo, výtvarné umenie, fotografiu, literárnu a novinársku tvorbu. Vďaka projektu sme získali 1 400 € na nákup športových potrieb pre športové krúžky a ďalšieho materiálu na chod ostatných krúžkov.

Vypracovanie projektu - Mgr. Katarína Zuziaková

Belskí internetoví bezpečáci v akcii

Nadácia ORANGE

Grantový program Školy pre budúcnosť podporuje inovatívnych pedagógov v snahe meniť zaužívané spôsoby výučby a zároveň podporuje spoluprácu škôl s inými subjektmi. V 11. ročníku grantového programu Nadácie Orange boli prioritne podporené projekty tematicky zamerané na vzdelávanie detí a mládeže v oblasti využívania nových komunikačných technológií a ochrany pred ich rizikami. Do termínu uzávierky bolo do programu predložených celkom 409 projektov škôl a mimovládnych organizácií. Hodnotiaca komisia zo všetkých predložených projektov vybrala a odporučila na podporu 109 projektov, medzi ktorými je aj projekt 6.A triedy „Belskí internetoví bezpečáci v akcii“. Zámerom projektu je zistiť, ako vedia žiaci základnej školy komunikovať pomocou komunikačných technológií a naučiť ich prostredníctvom projektového vyučovania tímovej spolupráci. Vďaka grantu sme získali 1 120 € na nákup učebných pomôcok na informatiku a aktiví v rámci projektu.

Vypracovanie a realizácia projektu - Mgr. Irena Kolčáková