- Projekty 2023/2024
- Projekty 2021/2022
- Projekty 2020/2021
- Projekty 2019/2020
- Projekty 2018/2019
- Projekty 2017/2018
- Projekty 2016/2017
- Projekty 2015/2016
- Projekty 2014/2015
- Projekty 2013/2014
- Projekty 2012/2013
- Projekty 2011/2012
- Projekty 2010/2011
- Projekty 2009/2010
- Projekty 2008/2009
- KOMPRAX
- PROJEKTY
- eTwinning-partnerstvá európskych škôl
Projekty 2023/2024
Projekt GENERÁTOR INŠPIRÁCIE PRE I. STUPEŇ ZŠ - JAZYK OBRAZOV
Naša škola bola vybraná medzi 100 škôl, ktoré boli zaradené do programu Slovenskej národnej galérie. Tento projekt je realizovaný vďaka značke KIA. Dôvodom prihlásenia sa do projektu bolo vzbudiť kreativitu a výtvarné uvažovanie žiakov a inšpirovať sa pri tom svetom umenia. Škola získala krabicu plnú výtvarného materiálu. Kreatívna sada určené na hodiny výtvarnej výchovy pre šikovných výtvarníkov zo 4.B triedy obsahovala reprodukcie diel, námety na tvorivé a edukačné aktivity aj výtvarný materiál pre celú triedu. Projekt slúži ako inšpiratívna výzva na zdokonalenie sa vo výtvarných technikách i zručnostiach.
ROZVOJOVÝ PROJEKT ,,ČÍTAME PRE RADOSŤ“
,,Ak chcete mať múdre deti, čítajte im rozprávky. Ak chcete mať ešte múdrejšie deti, čítajte im viac rozprávok.“ Albert Einstein
Vďaka finančnému príspevku vo výške 1000 eur, ktorý schválilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci projektu ,,Čítame pre radosť,“ sme v našej škole zriadili spolu 4 triedne knižnice v triedach prvého a druhého ročníka. To bolo zároveň aj hlavným cieľom výzvy - zriadiť alebo doplniť triedne knižnice, prostredníctvom ktorých dochádza k posilneniu pozitívneho vzťahu mladších žiakov ku knihám, k čítaniu a k budovaniu čitateľského sebavedomia detí.
Do knižníc boli vybrané rôzne knižné tituly podľa čitateľskej úrovne žiakov, ich záľub a odporúčaní tak, aby pôsobili pre deti lákavo a boli im dostupné. Keďže úmyslom je, aby deti čo najčastejšie siahali po knihách, postupne zapájame prácu s knihou aj do pravidelných denných aktivít a vytvárame rozličné triedne aktivity či čitateľské kútiky, ktorými motivujeme a vzbudzujeme u žiakov záujem o čítanie. Deti tak môžu čas s knihou tráviť v príjemnom prostredí v škole, ale zároveň si ju môžu vziať na určitý čas domov, aby ju predstavili svojím príbuzným.
Národný projekt „Podpora pomáhajúcich profesií 3“
Naša škola sa zapojila do Národného projektu "Podpora pomáhajúcich profesií3". Národný projekt Podpora pomáhajúcich profesií 3 je zameraný na financovanie podporných profesií v školstve, ktorý je financovaný z nového Programu Slovensko, teda zo zdrojov Európskej únie. Národný projekt pomáha udržať pozície školských podporných tímov, pedagogických asistentov, pomocných vychovávateľov v materských, základných a stredných školách, ako aj školských digitálnych koordinátorov.
Hlavnými cieľmi národného projektu sú:
- prostredníctvom pôsobenia pomáhajúcich profesií podporiť zabezpečenie rovností príležitostí vo vzdelávaní;
- prostredníctvom pôsobenia pozície školského digitálneho koordinátora podporiť digitálnu transformáciu vzdelávania.
Doba realizácie projektu je 9/2023 - 12/2026
Národný projekt „edIT2 - digitálne vybavenie škôl“
Naša škola je zapojená do Národného projektu edIT, ktorý je potrebné chápať ako kompenzačný krok reagujúci na pandémiu, ktorý berie do úvahy ďalšie možné prerušenie vyučovania v školách. Zároveň je to aj krok v rámci celkového prispôsobovania sa výchovno-vzdelávacieho procesu aktuálnym potrebám vo vzdelávaní, a to najmä podporou rozvoja digitálnych zručností žiakov a učiteľov, a postupného nástupu hybridného vzdelávania. Z pandemickej situácie, ktorá ovplyvnila i vzdelávací proces v stredných a základných školách, vyplynula potreba pripravenosti na opakujúcu sa dištančnú výučbu. Prioritne sa NP edIT zameriava na rizikové skupiny žiakov ohrozených školským neúspechom.
Hlavné ciele NP edIT:
• zlepšenie technologickej pripravenosti na dištančnú/hybridnú výučbu,
• sanácia rizikových skupín ohrozených školským neúspechom,
• koordinovaná digitálna transformácia škôl.