• Projekty 2021/2022

Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ako sprostredkovateľský orgán operačného programu Ľudské zdroje pre prioritnú os Vzdelávanie schválilo národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“. Realizátorom národného projektu je Metodicko-pedagogické centrum. Projekt je v trvaní od 1.9.2021 do 31.8.2022. Vďaka projektu sme získali 4 asistentov učiteľa pre našu školu. Cieľom národného projektu je implementácia princípov inkluzívneho vzdelávania  v rámci regionálneho školstva. Rezort školstva tak pokračuje v podpore pedagogických asistentov/asistentov učiteľa a inkluzívnych tímov v školách. V aktuálnej situácii, v ktorej sa školy nachádzajú v dôsledku dopadov pandémie, je národný projekt považovaný za významnú súčasť opatrení k opätovnému návratu škôl do štandardného vzdelávacieho režimu.

Vypracovala: Mgr. Eva Krajčiová

Spolu múdrejší 2

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na program doučovania „Spolu múdrejší 2“ na mesiace október až december 2021. Naša škola sa do tohto projektu zapojila a boli sme úspešní. Cieľom projektu bola finančná podpora pre školu na doučovanie žiakov, vytvárať žiakom podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.

Spolu múdrejší 3

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na program doučovania „Spolu múdrejší 3“ na mesiace január až jún 2022. Naša škola sa do tohto projektu zapojila a boli sme úspešní. Cieľom projektu bola finančná podpora pre školu na doučovanie žiakov, vytvárať žiakom podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.

Obrázok, na ktorom je text

Automaticky generovaný popisObrázok, na ktorom je text

Automaticky generovaný popis

Vďaka projektu Zvýšenie inklúzie a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu žiakov v Spojenej škole Belá sa nám v školskom roku 2019/2020 podarilo pre žiakov zabezpečiť dvoch asistentov učiteľa. Náplň práce asistenta je podľa požiadaviek učiteľa sa podieľa na uskutočňovaní školského vzdelávacieho programu základnej školy, najmä utváraním rovnosti príležitosti vo výchove a vzdelávaní, na prekonávaní architektonických, informačných, jazykových, zdravotných, sociálnych alebo kultúrnych bariér. Pomáha a zabezpečuje žiakovi prekonávať bariéry, je nápomocný pri presune žiaka do učebne, samoobslužných prácach, na vyučovacom procese sa žiakovi individuálne venuje, pomáha pri výrobe kompenzačných pomôcok.

Hlavným cieľom projektu je zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí  a žiakov.

Nadačný fond Telekom - Nadácia Pontis

Programovanie pre všetkých

Nadačnému fondu Telekom pri Nadácií Pontis sme poslali náš projekt: „Programovanie pre všetkých“, ktorým sme sa uchádzali o finančný grant na nákup micro:bitov a ich príslušenstva. Cieľom projektu bolo sprístupniť všetkým žiakom druhého stupňa ZŠ hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov a odstrániť tak pasivitu žiakov na vyučovaní. Projekt bol úspešný a pre školu sme získali pomôcky na hodiny informatiky v hodnote 999,34€.