• Projekty 2008/2009

• Školy pre budúcnosť 2008/2009

Trieda 1.A sa zapojila do projektu Školy pre budúcnosť 2008/2009, ktorý každoročne vyhlasuje KONTO ORANGE. Náš projekt sa volal KNIŽKA- moja kamarátka a cieľom projektu bolo cestovanie do rozprávok prostredníctvom využitia prvkov modelu Integrovaného tematického vyučovania a projektovou metódou. Na nákup učebných pomôcok, kníh a plnenie aktivít v rámci projektu sme z grantu získali 25 000,- SK. Počas školského roka sa naša trieda pri preberaní jednotlivých písmen premenila na rozprávku: P - Piatok plný princezien, K - Káčerovo, C - Cirkus, Č - Čin-čin, G - Guliverove cesty, D - Divadelný deň: O perníkovej chalúpke, T - Tajomstvá trpaslíkov, F - Delfín Fliper, Š - Šašovinky. Oboznámili sme sa s prácou spisovateľa a ilustrátora detských kníh p. Jánom Vrabcom, navštívili sme Obecnú knižnicu v Belej a Krajskú knižnicu v Žiline. Cestovali sme za rozprávkami na Oravský hrad a na Bojnický zámok- kde každý získal hodnotenie za svoju celoročnú prácu. Počas celého školského roka sme sa naučili nielen čítať, písať, počítať, ale aj spolupracovať v skupine a prezentovať svoju prácu. Všetko, čo sme sa naučili, sme prezentovali rodičom počas našej Imatrikulácie, Vianočnej besiedky, Dňa matiek a Koncoročného vystúpenia. Na Koncoročnom vystúpení sme rodičom predstavili náš nový triedny časopis DETI SLNKA a každý sa mohol pochváliť svojou vlastnou knihou Abecedy, ktorú si vyrobil v rámci projektového vyučovania. Na záver projektu sme sa ešte zapojili do súťaže „Listy zážitkov“, vyhlásenej v rámci grantového programu Školy pre budúcnosť, kde spomedzi 33 škôl zapojených do súťaže, sa práve náš „List plný zážitkov“ stal jedným z piatich vyžrebovaných víťazných listov.  Foto TU!!!

Vypracovanie a realizácia projektu - Mgr. Irena Kolčáková

Nech sa nám netúlajú 2008/2009

Naša škola sa zapojila do projektu Nadácie Vaša Jednota „Nech sa nám netúlajú“. Vďaka tomuto projektu sa 15 žiakov našej školy  z  neúplných, alebo viacpočetných rodín zúčastnilo pobytu v  letnom tábore za symbolickú sumu. Z ďalších získaných  prostriedkov sa nakúpili knihy, kancelárske potreby a  materiálno-technické zabezpečenie pre chod literárno-dramatických krúžkov. V rámci projektu žiaci 2.B triedy nacvičili rôzne divadelné predstavenia : Lev a  myš, O neposlušnom Jankovi, O perníkovej chalúpke,  ktoré mali možnosť prezentovať na Imatrikulácií 1.A triedy, na Vianočnej besiedke, na rodičovskom plese a na vystúpení ku Dňu matiek.

Vypracovanie a realizácia projektu - PaedDr. Anna Babišová