• Projekty 2012/2013

• DOPRAVNÉ IHRISKO BELIANČEK

Nadačný fond Stredoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis

Naša škola sa zapojila do zamestnaneckého grantového programu „Jazdím bez nehôd“, ktorý organizuje Nadácia Pontis v spolupráci so Stredoslovenskou energetikou (SSE). Grantový program je zameraný na podporu bezpečnej premávky, dopravnú výchovu, rozvoj alternatívnej premávky a ochranu zdravia. Náš projekt sa volá Dopravné ihrisko Belianček, ktorý odporučila p. Daniela Zaťková, zamestnankyňa SSE. Z trinástich najlepších projektov, za ktoré mali možnosť hlasovať zamestnanci SSE, náš projekt získal 6. miesto a tým sa stal jedným z víťazných. Získali sme celkovú sumu 5 560,00 €, za ktoré sme vyasfaltovali priestor školské dvora, vyznačili dopravné ihrisko a zakúpili dopravné značky. Realizácia dopravného ihriska bola ukončená v októbri 2012. Na výstavbe sa podieľali Obecný podnik Belá (p.R.Boháč), Okresná správa ciest (Ing.A.Hýll) a Doprastav Žilina (Ing.J.Chalupiansky), ktorým sa chceme touto cestou poďakovať. Naša škola si uvedomuje, že teoretická a praktická príprava žiakov v oblasti dopravnej výchovy je veľmi významná a získané poznatky sú dobrým základom pre bezpečný každodenný pohyb detí v okolí ciest. Praktický výcvik na dopravnom ihrisku umožní deťom (MŠ, ZŠ a okolitým školám) uplatniť poznatky a zručnosti, ktoré získajú počas vyučovania, a preto plánujeme realizovať ďalšie projekty, vďaka ktorým zakúpime kolobežky, bicykle a prilby.

Vypracovanie projektu - Mgr. Irena Kolčáková

Krušetnická letná olympiáda

Nadácia COOP JEDNOTA

Naša škola sa zapojila do finančného grantu Nadácie Jednota COOP  „Nech sa nám netúlajú“. Náš úspešný  projekt sa volá „Krušetnická letná olympiáda". Na jeho realizácii sa budú podieľať žiaci v letnom tábore v Krušetnici, na Florbalovom krúžku a tvorivých dielňach. Vďaka projektu sme získali 1 500 € na nákup športových potrieb v rámci krúžkov a aktivity v letnom tábore.

Vypracovanie a realizácia projektu - PaedDr. Anna Babišová

ÁČKARI V AKCII

Nadácia ORANGE

Nadácia Orange už desiaty rok prináša pre inovatívnych učiteľov a učiteľky možnosť získať finančnú podporu a vyučovať na školách netradične. V grantovom programe Školy pre budúcnosť podporujú projekty, ktorých snahou je meniť dlhodobo zaužívané spôsoby výučby, zavádzať zaujímavé trendy vo vzdelávaní, ktorých aktivity prispievajú k premene tradičnej školy na modernú. Aj desiaty ročník grantovej výzvy sa stretol s pozitívnou odozvou a do termínu uzávierky prijali až 677 žiadostí.  V spolupráci s odbornou hodnotiacou komisiou bola celková suma 180 000 EUR určená na program, prerozdelená medzi 132 projektov, 102 projektov základných a stredných škôl a 30 projektov mimovládnych a iných vzdelávacích organizácií. Úspešný projekt Áčkari v akcii je spoločným projektom žiakov 1.A a 5.A triedy, ktorý budú žiaci realizovať pod vedením Mgr. I. Kolčákovej a PaedDr. A. Babišovej. Cieľom projektu je oživiť poznatky o našej obci, zážitkovou metódou a tímovou prácou priblížiť teoretické poznatky, overiť ich v praxi a pripraviť v rámci aktivít projektu pútavý didaktický film o domácich zvieratách, ktorý poslúži ako didaktická pomôcka pre ďalších žiakov. Žiaci 1.A triedy budú projekt realizovať v rámci integrácie predmetov: slovenský jazyk, prírodoveda, výtvarná výchova, hudobná výchova, matematika, telesná výchova a dramatická výchova. Žiaci 5.A triedy budú prezentovať didaktický projekt použiteľný v predmete informatika. Na nákup učebných pomôcok a realizáciu aktivít v rámci projektu sme získali z grantu 1 500 €.

Vypracovanie a realizácia projektu - Mgr. Irena Kolčáková

Doprava na dopravnom ihrisku BELIANČEK

Nadácia VOLKSWAGEN Slovakia - Bezpečne na cestách

Aby mohli žiaci z MŠ, ZŠ a ŠKD plnohodnotne využívať priestor dopravného ihriska, zapojili sme sa do grantového programu Nadácie Volkswagen Slovakia „Bezpečne na cestách". 20.12.2012 sme sa dozvedeli, že náš projekt Doprava na dopravnom ihrisku Belianček je jedným z 9 podporených projektov. Teší nás, že vďaka projektu zakúpime kolobežky, bicykle a prilby, na ktoré sme z grantu získali 1 480 €. Žiaci si budú môcť svoje získané základné vedomosti, zručnosti a návyky bezpečného správania sa v rôznych dopravných situáciách overiť v praxi.

Vypracovanie a realizácia projektu - Mgr. Irena Kolčáková