• Projekty 2009/2010

• ŠKOLY PRE BUDÚCNOSŤ 2009/2010

Trieda 2.A sa zapojila do projektu Školy pre budúcnosť 2009/2010, ktorý každoročne vyhlasuje KONTO ORANGE. Náš projekt sa volal DETI SLNKA na výzvedách a cieľom projektu bolo objavovať okolitý svet prostredníctvom využitia prvkov modelu Integrovaného tematického vyučovania a projektovou metódou. Na nákup učebných pomôcok, kníh a aktivít projektu sme získali z grantu 1 100 €. Zahrali sa na pátračov, hľadačov a novinárov. Mojím zámerom bolo neodovzdávať hotové poznatky, ale snažiť sa o to, aby ich žiaci samostatne objavovali prostredníctvom besied, exkurzií, kníh, encyklopédií a internetu. Oboznámili sme sa s prácou starostu, poštárky, zdravotnej sestry, pekára, požiarnika, policajta, ochranára - chodili sme za nimi na ich pracoviská. Navštívili sme múzeum v Terchovej a hrad Strečno. Každý žiak si vytvoril projekt Môj preukaz a Môj vlastný album. Vďaka výzvedám vytvorili spoločný projekt : knihu Moja obec, ktorú sme  odovzdali na Obecnom úrade v Belej pánu starostovi a našu prvú knihu O našej obci sme odovzdali Obecnej knižnici v Belej. Rodičom sme celý priebeh projektu prezentovali vďaka našej novovytvorenej web-stránke projektu, kde mohli vidieť príspevky v blogu, fotografie, videá a celý priebeh projektu. Na záver projektu sme sa zapojili do súťaže „Listy zážitkov“, vyhlásenej v rámci grantového programu Školy pre budúcnosť, kde spomedzi 57 škôl zapojených do súťaže, sa práve náš „List plný zážitkov“ stal jedným z piatich vyžrebovaných víťazných listov. Viac sa dozviete TU !

Vypracovanie a realizácia projektu - Mgr. Irena Kolčáková

„Modernou školou do Európy"

Obec Belá začala v roku 2009 implementovať projekt s názvom „Modernou školou do Európy"

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu SR v rámci operačného programu Vzdelávanie.

Viac o projekte: TU