• Slávnostné ukončenie školského roka 2023/2024

• Za nami je ďalší rok naplnený usilovnou prácou, starosťami, ale i radosťami.

Nastal čas zhodnotiť celoročné snaženie žiakov, každý z nich sa mohol obzrieť za rokom svojej práce, zhodnotiť svoje úsilie a možno aj uvedomiť si, v čom musí na sebe ešte zapracovať v ďalšom roku.

Žiaci sa slávnostne s pedagógmi zhromaždili pred budovou školy, kde ich privítal riaditeľ školy Mgr. Peter Boháč spolu so zástupcom starostu obce Belá Rastislavom Vráblom, vedúcou ŠÚ Bc. Zuzanou Pekárovou a pánom farárom Mgr. Ivanom Pšenákom. Poďakovanie vyjadrili všetkým žiakom za ich úspechy a aktivity počas školského roka. Tiež ocenili úsilie a úspechy žiakov, pedagógov a zamestnancov školy. Riaditeľ školy zvlášť poďakoval pani učiteľkám, ktoré opúšťajú našu základnú školu Mgr. Janke Pechotovej, Mgr. Terazke Šeligovej Frátrikovej, Mgr. Simonke Kubjatkovej. Pedagógom, žiakom a ostatným zamestnancom poprial pekné letné prázdniny a príjemný oddych.

Nasledovalo oceňovanie žiakov za výborné výchovno-vzdelávacie výsledky, úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenských súťažiach.

Aj pre deviatakov bol tento rok posledným a výnimočným časom stráveným v našej škole. Po slávnostnej rozlúčke sa žiaci rozišli do tried, kde ich čakala celoročná výplata – vysvedčenie.

Všetkým žiakom, pedagógom a zamestnancom školy prajeme príjemný oddych, veľa slnečných dní počas prázdnin a dovolenky v nádeji pevného zdravia i viere, že sa uvidíme opäť v septembri!

Ocenenia žiakov v školskom roku 2023/2024:

Najusilovnejšie triedy v zbere papiera boli:

3. miesto: 1.B trieda -získala finančnú odmenu do triedneho fondu 30 eur

2. miesto: 4.A trieda- získala finančnú odmenu do triedneho fondu 40 eur

1. miesto: 3.B trieda- získala finančnú odmenu do triedneho fondu 50 eur

Najusilovnejší žiaci v zbere papiera:

4. miesto – Terézia Zvedelová z 1.B triedy - 422 kg

3. miesto – Alica Chovancová z 5.B triedy – 671 kg

2. miesto – Filip Zvedela zo 4.A triedy - 800 kg

1. miesto – Lívia Hudecová z 3.B triedy – 1 754 kg.

Najlepšie výsledky v celoslovenskom testovaní T9 dosiahli žiaci:

3. miesto Jakub Martinec (9.B) – SJL 90%, MAT 93,3%

2. miesto Marko Frnčo (9.A) – SJL 93,3%, MAT 96,7%

1. miesto Klara Kováčová (9.A) – SJL 93,3%, MAT 100%

Žiaci, ktorí získali najlepšie ocenenia v celoslovenských súťažiach sú:

Lukáško Bárdy – strieborné pásmo (2. miesto) vo výtvarnej súťaži VIANOČNÁ POHĽADNICA

Lukáško Laščiak – 2. miesto vo výtvarnej súťaži RODINA a ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVO NA ŽIVOT

Cyprián Kvočka, Tadeáš Sekerka, Miška Marunová – 100% úspešnosť v súťaži zo slovenského jazyka Y JE HRA

Barborka Dávidíková - 100% úspešnosť v súťaži zo slovenského jazyka Y JE HRA, strieborné pásmo (2. miesto) vo výtvarnej súťaži VIANOČNÁ POHĽADNICA

Dávid Komačka a Romanka Hanuliaková - 100% úspešnosť v súťaži z anglického jazyka English star

Emka Ťažká – 2. miesto v súťaži cudzieho jazyka Slovíčka v malíčku

Paťka Zuziaková - 3-krát 2. miesto v súťažiach cudzích jazykov Slovíčka v malíčku, Jazykový lupienok a Jazykový kvet

Sofia Zuziaková – 2. miesto v súťaži cudzích jazykov Jazykový lupienok

Linda Cabadajová - 2. miesto v súťaži cudzích jazykov Jazykový lupienok

Nelka Pecková – 2-krát 1. miesto v súťažiach cudzích jazykov Slovíčka v malíčku a Jazykový kvet

Posledné a najväčšie ocenenie sú traja žiaci, ktorí v tomto školskom roku patria medzi najlepších žiakov školy vďaka výbornému prospechu, vzornému správaniu a umiestnenia sa na najvyšších miestach v súťažiach. Títo žiaci, boli ocenení finančnou odmenou od starostu obce Belá; knihou a vecnou cenou od pána riaditeľa:

3. miesto - Ema Ťažká 8.B - 50 eur

2. miesto - Nela Pecková 8.A -100 eur

1. miesto Sofia Zuziaková 9.A - 150 eur

• Súťaž vydavateľstva Slovart

• Vydavateľstvo Slovart si pre deti v rámci Noci s Andersenom pripravilo súťaž o skvelé knižky. Stačilo zistiť pár informácií o knihách a odpovedať na pár otázok. Nasledovalo žrebovanie o knihy podľa vlastného výberu a šťastie sa usmialo na  Miška Kubalu, Barborku Dávidíkovú, Mareka Rybára, Lukáška Laščiaka, Mišku Marunovú, Sašku Majerovú, Emmku Tichákovú zo 4.B. Srdečne gratulujeme a prajeme príjemné čítanie.