• Úspechy športových tried 2010/2011

• Krôčik od titulu majstrov Slovenska -19. mája sa v Športovej hale v Sabinove konali Majstrovstvá Slovenska žiakov do 15 rokov vo futsale. Chlapci z našej školy si na nich počínali vynikajúco a iba krôčik im chýbal k tomu, aby sa tešili z titulu najlepšieho futsalového družstva tejto vekovej kategórie v krajine. Naši futsalisti boli jediným neporazeným kolektívom turnaja, dokázali zdolať obe najsilnejšie mužstvá z Bratislavy a Košíc, no ani to im na titul nakoniec nestačilo. Nečakane a najmä pre množstvo nepremenených streleckých príležitostí totiž stratili body s domácim výberom Sabinova a hlavne s regionálnym konkurentom z Martina. Majstrom sa napokon stali chlapci 1. súkromného gymnázia Bajkalská z Bratislavy, ktorí okrem prehry s výberom Belej nezakopli. Z radov našej školy vzišiel aj najlepší kanonier turnaja Filip Remek (7 gólov), ktorý v ročníku 2010/11 absolvoval aj niekoľko futsalových podujatí so staršími chlapcami z Centra talentovanej mládeže ŠK Makroteam Žilina. Mimoriadny úspech najlepšieho strelca turnaja i jeho spoluhráčov nezostal v ŠK Belá bez odozvy. Klub si svojich talentovaných zástupcov uctil pri malej slávnosti z 5. júna. Za výbornú reprezentáciu boli medailami ocenení ako žiaci, tak i tréneri. K vzornému vystupovaniu na turnaji blahoželalo aj vedenie obce.

< Horný rad zľava: Mgr. Peter Boháč, tréner mladších žiakov; Michal Hriník; Michal Špirka; Milan Struhárňanský; Daniel
          Vrábeľ; Filip Remek; Mgr. Peter Šugár, prednosta OcÚ; Ing. Matúš Krajči, starosta obce; Ján Hýll; Mgr. Ivan Černák, tréner
          starších žiakov; Daniel Užák, prezident ŠK. Dolný rad zľava: Kristián Krška; Jakub Špirka; Peter Mintách; Maroš Macho >

Druhé miesto starších žiakov na Belsta Cupe

8. júna 2011 sa v areáli ŠK Belá konal siedmy ročník Belsta Cupu, turnaja starších žiakov, na ktorý prišla mladíkov podporiť aj dvojica hráčov MŠK Žilina, Prince Ofori a Momodou Ceesay. Víťazmi kvalitného podujatia sa stali chlapci zo Žiliny, keď v rozhodujúcom zápase porazili domácich pomerom 3:0. Našu obec na turnaji reprezentovali Ján Hýll, Michal Hriník, Milan Strúhárňanský, Filip Remek, Kristián Krška, Peter Mintách, Kristián Strúhárňanský, Daniel Vrábeľ, Jakub Kubík, Michal Špirka, Jakub Špirka, Andrej Šušoliak, Milan Vrábel, Denis Cvinger, Juraj Čelko a Dávid Majerov. Chlapcov viedol kouč Mgr. Ivan Černák. Výsledky ŠK Belá: Belá vs. Výber ObFZ 1:1, Belá vs. Slavoj Trebišov 4:2,  Belá vs. Výber SsFZ 2:0,  Belá vs. MŠK Žilina 0:3,  Najlepší strelec turnaja: Dávid Lojdl (MŠK Žilina; 3 góly),  Najlepší hráč turnaja: Filip Remek (ŠK Belá)

Chlapci ZŠ opäť strieborní - 15. júna sa v Žiline odohral finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska vo futsale žiakov do 13 rokov. Chlapci ZŠ Belá zopakovali vynikajúce umiestnenie svojich starších spolužiakov spred mesiaca a tešili sa zo zisku vzácneho strieborného kovu. Tréner Mgr. Ján Holúbek tak so svojimi zverencami znova zostal len tesne pod majstrovským trónom. Tentokrát sa ale hráči z Belej museli vyrovnať aj s porážkou, ktorú utrpeli hneď v prvom zápase turnaja s ŠK Mima Trnava, neskorším zaslúženým víťazom. Z radov ZŠ Belá vzišiel najlepší kanonier podujatia Jakub Špirka (11 gólov). Najlepším hráčom turnaja sa stal Jozef Šipoš z tímu FK Šamorín. Obec Belá na turnaji reprezentovali Denis Muráň, Jakub Špirka, Andrej Pechota, Pavol Vrábel, Martin Vrábel, Matej Kolčák, Miroslav Židek, Peter Svetlovský a Jozef Šmehýl. Úspešní futsalisti boli rovnako ako ich starší kolegovia ocenení pred zrakmi verejnosti, keď si pri slávnostnom hodnotení školského roka 2010/11 (strana 10) prevzali pamätné medaile.

<BELSKÉ NOVINY číslo 2/2011>