• Úspechy športových tried 2011/2012

• 1. ročník „Turnaja o pohár starostu obce Belá chlapcov ročníka 2002“

Dňa 24. marca 2012 sa po prvýkrát zorganizoval turnaj tzv. „prípraviek“, kde sa pred slovenskými mládežníckymi veľkoklubmi, ako sú MŠK Žilina, MFK Ružomberok, FK Dolný Kubín či ŠK Juventus Závodie predstavili aj naši chlapci z ŠK Belá. Mladí tretiaci a štvrtáci zo Spojenej školy Belá si zmerali sily so všetkými účastníkmi a nakoniec obsadili na prekvapenie úctyhodné 5. miesto, keď dokázali na pokutové kopy vyradiť FK Dolný Kubín „B“.

„Tento turnaj bol zorganizovaný na vysokej úrovni, kde hlavné poďakovanie patrí Mgr. Jánovi Holúbkovi, ktorý dokázal dostať do našej telocvične takéto špičkové slovenské mužstvá v oblasti práce s mládežou. Počas celého turnaja bol prítomný aj „šéf“ žilinského futbalu p. Karol Belaník, okrem neho a domácich priaznivcov zavítali do našej obce aj ďalšie zvučné mená ako Igor Bela (reprezentačný tréner a tréner krajských výberov), či Karol Šulgan (bývalý tréner MFK Žilina, FK Podbrezová). Poďakovanie patrí samozrejme aj starostovi obce Ing. Matúšovi Krajčimu za poskytnutie finančných prostriedkov a riaditeľovi školy Mgr. Jozefovi Šugárovi za poskytnutie priestorov.“  Daniel Užák, prezident ŠK Belá

Majstrovstvá Slovenska vo futsale

Žiaci ZŠ Belá pod vedením Mgr. Jána Holúbka sa prebojovali na záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska vo futsale v kategórií do 15 rokov. Na tomto turnaji obsadili pekné 3.miesto vo veľmi silnej konkurencií. Vo svojich radoch mali aj najlepšieho strelca turnaja-K.Krška -5 gólov.

Výsledky: ZŠ Tvrdošín-ZŠ Belá 2:0

ZŠ Belá -Victory Trnava 1:4-J.Špirka

ZŠ Belá - Devínska Nová Ves Bratislava 9:2 - K.Krška 5,J.Závodančin 2,J.Špirka 1,N.Mydliar 1.

Turnaja sa zúčastnili:J.Rúžička,K.Struharňanský - J.Špirka,K.Krška,F.Vrábel,J.Závodančin,N.Mydliar,P.Vrábel,M.Kolčák,P.Bačinský,K.Žekov a D.Majerov.

Tréner- Mgr. Ján Holúbek

Majstrovstvá Slovenska vo futsale

Futsalisti ZŠ Belá sa zúčastnili M-SR v kategórii U-11. Záverečný turnaj sa odohral v Bratislave v ŠH PKO  za účasti mužstiev: ZŠ Belá,ŠK Šamorín,FC Jelka a ZŠ Dolná Tižina. Chlapci z Belej obsadili pod vedením Mgr. Jána Holúbka pekné druhé miesto, keď zaslúženym víťazom sa stalo mužstvo Šamorína. Mužstvo ZŠ Belá hralo v zostave: D.Zimen-M.Ripel, J.Žingora, J.Šugár, D.Mahút, J.Kubala, T.Bela, M.Mihalčatin, D.Trnka, M.Palo, R.Mahút, M.Cabadaj, J.Stročka, T.Sýkora, M.Mičo.

Výsladky ZŠ Belá:- ZŠ Dolná Tižina 1:0 ( J.Žingora)

FC Jelka 3:3 (M.Cabadaj,M.Ripel,J.Žingora)

ŠK Šamorín 0:4