• Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) Vyhlásenie o bezpríznakovosti.

V prípade, že rodič nepredloží "Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti", sa žiak považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať. Pokiaľ žiak prišiel do školy v sprievode rodiča, nebude mu umožnený vstup do školy a odchádza s rodičom domov. Ak neprišiel žiak v sprievode rodiča, je potrebné žiaka umiestniť do izolačnej miestnosti a bezodkladne kontaktovať rodiča.

Ak si žiak nedopatrením zabudne vyhlásenie doma, rodič má 3 možnosti:

1. odoslať ho škole prostredníctvom EDUPAGE,

2. poslať scan "Písomného vyhlásenia o bezpríznakovosti" e-mailom,

3. kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať.

Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní. Pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich dní z dôvodu ochorenia musí predložiť "Potvrdenie o chorobe" od všeobecného lekára pre deti a dorast, v opačnom prípade pôjde o neospravedlnenú neprítomnosť na vyučovaní, ktorá môže mať za následok zhoršenú známku zo správania, prípadne nutnosť vykonať komisionálne skúšky.

Podozrenie zo zneužívania ospravedlňovania dochádzky žiaka preskúmava na podnet školy miestne príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Výnimku z karantény  v prípade výskytu osoby pozitívnej na COVID-19 v triede si môžu uplatniť:

1. žiaci, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 za posledných 180 dní,

2. plne zaočkovaní žiaci alebo žiaci zaočkovaní 1. dávkou do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

Tlačivá:

Vyhlásenie o bezpríznakovosti.docx

Oznámenie o výnimke z karantény.docx