• Zápisnica z ustanovujúceho zasadnutia RŠ.pdf

Volebný poriadok RŠ pri Spojenej škole Belá.pdf

Voľby do Rady školy pri Spojenej škole Belá

Rada školy je iniciatívnym, poradným a samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy i záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania.

Plní tiež funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa k činnosti školy a školských zariadení.

Riaditeľ Spojenej školy Belá, Oslobodenia č. 165, 013 05 Belá, na základe výzvy obce Belá z 31. 03. 2021 ako zriaďovateľa školy, oznamuje v súlade so zákonom NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení a s vyhláškou Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 291/2004 Z. z., ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení v znení neskorších predpisov konanie volieb do Rady školy pri Spojenej škole Belá v termíne od 19. 04. 2021 do 21. 04. 2021 .

Rada školy sa volí na funkčné obdobie rokov 2021-2025. Radu školy tvorí 11 členov:

2 zástupcovia rodičov ZŠ,

1 zástupca rodičov MŠ,

1 zástupca rodičov ZUŠ,

1 zástupca pedagogických zamestnancov ZŠ,

1 zástupca pedagogických zamestnancov MŠ,

1 zástupca ostatných zamestnancov školy,

4 delegovaní zástupcovia zriaďovateľa školy.

Voľby zástupcov pedagogických zamestnancov ZŠ, pedagogických zamestnancov MŠ a ostatných zamestnancov školy do RŠ sa uskutočnia dňa 19. 04. 2021 od 10:30 do 15:30 hod. v budove základnej školy.

Voľby zástupcov rodičov ZŠ do RŠ sa uskutočnia dňa 20. 04. 2021 od 16:00 do 16:30 hod. v budove základnej školy.

Voľby zástupcu rodičov MŠ do RŠ sa uskutočnia dňa 21. 04. 2021 od 07:00 do 08:00 hod. v budove materskej školy.

Voľby zástupcu rodičov ZUŠ do RŠ sa uskutočnia dňa 21. 04. 2021 od 16:00 do 16:30 hod. v budove základnej umeleckej školy.

Do RŠ bude zvolený jeden zástupca pedagogických zamestnancov ZŠ z uchádzačov, ktorí podajú riaditeľovi školy prihlášku: Prihláška o členstvo v RŠ za zástupcu pedagogických zamestnancov ZŠ.docx.

Do RŠ bude zvolený jeden zástupca pedagogických zamestnancov MŠ z uchádzačov, ktorí podajú riaditeľovi školy prihlášku: Prihláška o členstvo v RŠ za zástupcu pedagogických zamestnancov MŠ.docx.

Do RŠ bude zvolený jeden zástupca ostatných zamestnancov školy z uchádzačov, ktorí podajú riaditeľovi školy prihlášku: Prihláška o členstvo v RŠ za zástupcu ostatných zamestnancov školy.docx.

Do RŠ budú zvolení dvaja zástupcovia rodičov ZŠ z uchádzačov, ktorí podajú riaditeľovi školy prihlášku: Prihláška o členstvo v RŠ za zástupcu rodičov ZŠ.docx.

Do RŠ bude zvolený jeden zástupca rodičov MŠ z uchádzačov, ktorí podajú riaditeľovi školy prihlášku: Prihláška o členstvo v RŠ za zástupcu rodičov MŠ.docx.

Do RŠ bude zvolený jeden zástupca rodičov ZUŠ z uchádzačov, ktorí podajú riaditeľovi školy prihlášku: Prihláška o členstvo v RŠ za zástupcu rodičov ZUŠ.docx.

Prihlášky o členstvo v RŠ je potrebné odoslať poštou /na adresu: Spojená škola Belá, Oslobodenia č. 165, 013 05 Belá/, osobne alebo naskenované e-mailom /e-mail: riaditel@ssbela.sk/ najneskôr do 14. 04. 2021.

Voľby zabezpečí riaditeľ školy v spolupráci s menovanou volebnou komisiou. Voľba zástupcov do rady školy sa uskutočňuje tajným hlasovaním.

Počas volieb Vás žiadame, aby ste dodržiavali všetky hygienické a epidemiologické nariadenia.