• Základné informácie

Internetová žiacka knižka - IŽK je služba školy rodine, ktorá na jednej strane poskytuje rodičom pravidelný prehľad o prospechu a dochádzke detí v škole, na druhej strane oberá našich žiakov o možnosť zatajovať pred rodičmi známky, poznámky, neospravedlnenú neúčasť na vyučovaní, napríklad nenosením klasickej žiackej knižky do školy.

Na našej škole sme túto službu spustili už v školskom roku 2013/2014. Internetová žiacka knižka ostáva aj dnes ako ďalšia možnosť ku klasickej žiackej knižke. To znamená, že rodič (hlavne žiakov 2. stupňa) má možnosť získavať prehľad z oboch uvedených zdrojov. O prospechu sú rodičia aj naďalej pravidelne informovaní na rodičovských združeniach.

Rodičia každého žiaka majú svoje prístupové meno a heslo, ktoré im do elektronickej žiackej knižky - školského portálu - umožní nahliadnuť. V elektronickom prostredí školského portálu nájdu nielen známky svojho dieťaťa, ale i jeho údaje o dochádzke a správaní počas vyučovania. Niektorí učitelia využívajú i priestor e-learningu, ktorý je súčasťou portálu, pre zadávanie elektronických úloh, cvičení, projektov a pod. Všetky spomenuté údaje sú prístupné len rodičom daného dieťaťa, teda žiaden iný rodič nemá možnosť nahliadnuť do žiackej knižky, ktorá nepatrí jeho dieťaťu.

Údaje v IŽK sú aktualizované najmenej jedenkrát za týždeň.

Zaujali Vás možnosti nášho školského portálu Internetová žiacka knižka a nemáte prihlasovacie údaje? Postupujte, prosím, podľa týchto pokynov - Pokyny pre získanie prihlasovacích údajov.