• Talentové skúšky 2019

•

Blíži sa nám termín talentových skúšok pre chlapcov a dievčatá do športových tried s rozšíreným  vyučovaním športovej prípravy.

(Futbal a florbal)

Talentové skúšky sa uskutočnia 12. júna 2019.

Vážení rodičia, priveďte vaše dieťa na talentové skúšky, ktoré sa začnú spomínaný deň o 8:30 hod. v telocvični Spojenej školy Belá.

Prihlásiť sa môžu všetky deti, ktoré práve končia štvrtý ročník, ktorejkoľvek základnej školy v šk. r. 2018/2019.

Podmienky prijatia do triedy s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy:

1. záujemcovia o športovú triedu môžu byť chlapci a dievčatá, ktorí v školskom roku 2018/2019 sú žiakmi 4. ročníka,
          2. žiadosť a informovaný súhlas zákonného zástupcu so zaradením žiaka do športovej triedy (dostupná na: webe školy, alebo v riaditeľni školy),
          3. úspešné absolvovanie testov (talentové skúšky) na všeobecnú pohybovú výkonnosť a testov so zameraním na zistenie zručnosti vo futbale a florbale:
          4. potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti uchádzača,
          5. Na základe zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní §105-106, je potrebné, aby sa žiak zúčastnil psychodiagnostického vyšetrenia v CPPP.

Informácie  pre rodičov :

1. Predmet športová príprava sa uskutočňuje formou športových tréningov ( počet hodín 3 –popoludní alebo posledné vyučovacie hodiny), počas ktorých zodpovedá za bezpečnosť a ochranu zdravia v zmysle platných predpisov škola. Vzdelávanie ostatných predmetov ( počet i kvalita) bude prebiehať presne ako v triede bez športovej prípravy.
          2. Riaditeľka školy môže rozhodnúť o preradení, alebo vylúčení žiaka zo vzdelávacieho programu pre neplnenie športovej prípravy, alebo na návrh odborného lekára, zo zdravotných dôvodov.
          3. Riaditeľka školy môže  žiaka, ktorý má trvale neuspokojivý prospech (dosiahnutie známky 4 – dostatočný zo všeobecných predmetov ), zdravotné dôvody, výchovné problémy na konci klasifikačného obdobia, po prerokovaní v pedagogickej rade a po oznámení zákonnému zástupcovi preradiť do príslušnej triedy školy, v ktorej má plniť povinnú školskú dochádzku.
          4. Ak o preradenie žiaka požiada zákonný zástupca žiaka, riaditeľka preradí žiaka na konci klasifikačného obdobia. Ak  preradenie  žiaka navrhne všeobecný lekár pre deti a dorast, riaditeľ preradí žiaka aj počas  klasifikačného obdobia.
          5. Účasť na  tréningoch je povinná.

Žiaci (chlapci a dievčatá) na talentových skúškach budú testovaní  na všeobecnú pohybovú výkonnosť a na zistenie zručnosti vo futbale a florbale:

• Beep test ( vytrvalostná schopnosť )
          • Skok do diaľky z miesta ( výbušná sila dolných končatín )
          • Test agility - Illinois ( reakčná a akceleračná rýchlosť so zmenami smeru )
          • Kľuky – maximálny počet ( sila hornej časti tela )
          • Sed - ľah za 30 sekúnd ( sila strednej časti tela )
          • Slalom s loptou – faktor pohybovej zručnosti,
          • Streľba na presnosť - faktor pohybovej zručnosti
          • Hra v skupinách

Sme presvedčení, že pozitívne referencie o našej škole a športové výsledky našich žiakov Vás, vážení rodičia, budú motivovať k rozhodnutiu, aby ste svoje dieťa, ktoré má predpoklady zvládnuť nároky vstupných testov a vzdelávania sa v športovej triede, prihlásili do nami pripravovaného výberu športových talentov.

S pozdravom Anna Přechová – riaditeľka SŠ.

Žiadosť a informovaný súhlas si môžete stiahnúť tu: ziadost_a_informovany_suhlas_do_ST(1).doc

Viac informácii sa dozviete na tel. č.: 0914167719,  0949581426