• Projekty 2020/2021

Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ako sprostredkovateľský orgán operačného programu Ľudské zdroje pre prioritnú os Vzdelávanie schválilo národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“. Realizátorom národného projektu je Metodicko-pedagogické centrum. Projekt je v trvaní od 1.9.2021 do 31.8.2022. Vďaka projektu sme získali 4 asistentov učiteľa pre našu školu. Cieľom národného projektu je implementácia princípov inkluzívneho vzdelávania  v rámci regionálneho školstva. Rezort školstva tak pokračuje v podpore pedagogických asistentov/asistentov učiteľa a inkluzívnych tímov v školách. V aktuálnej situácii, v ktorej sa školy nachádzajú v dôsledku dopadov pandémie, je národný projekt považovaný za významnú súčasť opatrení k opätovnému návratu škôl do štandardného vzdelávacieho režimu.

Vypracovala: Mgr. Eva Krajčiová

Logo | Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Rozvojový projekt Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR“ Zlepšenie vybavenia školských jedálni 2021“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu na zapojenie sa do rozvojového projektu   „ Zlepšenie vybavenia školských jedálni 2021“, ktorého cieľom bolo zlepšenie vybavenia školskej jedálne v základných a stredných školách. Ministerstvo školstva vyčlenilo na projekt finančné prostriedky vo výške 2 000 000 eur. Z týchto prostriedkov bolo možné podporiť 417 školských jedálni. Naša školská jedáleň sa do výzvy zapojila a získala maximálne možné finančné prostriedky vo výške 5 000 eur.

Tieto finančné prostriedky boli použité na zakúpenie  výklopnej smažiacej panvice a plynového sporáka. Pôvodné zariadenia boli značne opotrebované a ich oprava bola nerentabilná. Pôvodná smažiaca panvica bola zakúpená v roku 1996 a plynový sporák v roku 1995.

Vypracoval: Mgr. Peter Boháč

Nadačný fond Kia v Nadácii Pontis – Zamestnanecký grantový program Dobrovoľníctvo 2021

V grantovom programe Dobrovoľníctvo 2021, ktorý je zameraný na rozvoj dobrovoľníckych aktivít v Žilinskom kraji, sa opäť po roku uchádzala o podporu aj naša Spojená škola Belá. Náš projektový návrh na Oddychovo-relaxačnú zónu bol úspešný a podporený maximálnou možnou sumou 1000,-eur. Zo získaných finančných prostriedkov a finančnej spoluúčasti SŠ Belá bolo financované materiálne a technické zabezpečenie projektu. Jeho cieľom bolo revitalizovať časť školskej záhrady, prepracovať jej aktuálny stav, ktorý bol zanedbaný a nevyužitý, skvalitniť a zveľadiť životné prostredie okolia školy, prezentovať a zviditeľniť školu v krajšom šate. Projekt je určený deťom, v čom spočíva jeho prínos aj výnimočnosť. Na váhe mu pridáva funkcia výchovno-vzdelávacia, relaxačná, oddychová ako pre žiakov, tak aj rodičov školy a jej zamestnancov. V priebehu mesiacov jún - august 2021 sa nám zo získaných finančných prostriedkov podarilo vybudovať pre žiakov našej školy prostredie príjemné pre trávenie voľného času, ako i vychovávať ich v tzv.“Učebni v prírode“ k ochrane ŽP.

Vypracovala Mgr. Anna Hudecová

Logo | Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Podpora čitateľskej gramotnosti – rozvojový projekt „Čítame radi 2“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky  vyhlásilo výzvu na podávanie žiadostí o rozvojový projekt „Čítame radi 2“. Cieľom projektu bolo, aby deti čítali rady a mali atraktívnu a veku primeranú literatúru. Výzva bola určená všetkým základným školám (vrátane špeciálnych škôl), ktoré sú zaradené v sieti škôl a školských zariadení SR na nákup detských a mládežníckych kníh a audiokníh, prípadne odborných kníh pre pedagogických a odborných zamestnancov školy. Naša škola bola v rámci projektu úspešná, a tak získala maximálnu výšku finančných prostriedkov  800 €. V uvedenej sume bola zakúpená atraktívna beletria pre  1. aj 2. stupeň základnej školy.

Vypracovala Mgr. Tatiana Cabadajová

Nadačný fond Kia v Nadácii Pontis - zamestnanecký grantový program Šport v regióne 2020

Rodičovské združenie pri Spojenej škole Belá sa úspešne zapojilo do výzvy Nadácie Kia Motors Slovakia - Šport v regióne 2020  a získalo sumu 5 000 €, ktorou podporilo školu v ďalšom napredovaní. Za podpory pedagogických zamestnancov kolektívnou pohybovou aktivitou chce čo najviac minimalizovať negatívne javy vplývajúce na detskú osobnosť. Združenie kladie dôraz aj na kladný vzťah medzi deťmi a rodičmi, rodičovským združením a školou. Aby to docielilo, potrebuje na to motivujúce materiálne zabezpečenie a takisto príjemné, čisté prostredie, v ktorom sa deti pohybujú. Preto získané financie sa použijú na zakúpenie potrebného materiálu na rekonštrukciu chlapčenských a dievčenských spŕch v priestoroch telocvične, čo prispeje k ich zmodernizovaniu. Určitá časť poskytnutej sumy sa použije na doplnenie vybavenia telocvične o tréningové vozíky a obnovu florbalovej výstroje.

Vypracovala PaedDr. Anna Babišová