•

,,Nedovoľ, aby ťa to, čo nedokážeš, zastavilo v tom, čo urobiť dokážeš." J. Wooden

Na škole vo funkcii školskej špeciálnej pedagogičky pracuje: Mgr. Mária Halusková

• pracovisko je na 3. poschodí
        • konzultačné hodiny podľa potreby /potrebné dohodnúť mailom, cez edupage vopred/

haluskovam@ssbela.sk

specialnypedagog@ssbela.sk

Školský špeciálny pedagóg pracuje so žiakmi individuálne - na hodine je vždy jeden, maximálne dvaja žiaci.

Školský špeciálny pedagóg podľa potreby spolupracuje so zariadeniami poradenstva a prevencie, školským psychológom a výchovným poradcom.

Individuálna špeciálno-pedagogická reedukácia je zameraná na zmiernenie negatívneho vplyvu poruchy alebo postihnutia na vzdelávacie výsledky. Reedukačné hodiny u každého žiaka sú prispôsobené výsledkom psychologickej a špeciálnopedagogickej diagnostiky, to znamená, že sú zamerané na tie oblasti, v ktorých majú títo žiaci deficity: napríklad - techniku čítania, porozumenie čítanému textu, postreh, rozvoj čiastkových funkcií (pr. sluchového a zrakového vnímania), pravoľavej a priestorovej orientácie, rozvoj slovnej zásoby a jazykového citu, rozvoj jemnej motoriky a grafomotoriky, rozvoj predčíselných a číselných predstáv, základných matematických operácií a pod. nie je to doučovanie predmetu !